У листопадовому числі журнал "Кур’єр Кривбасу" подає повість Степана ПРОЦЮКА "Бийся головою до стіни", обламки епосу Марка Роберта СТЕХА "Невмирущі", роман-вертеп Мирослава ЛАЗАРУКА "Євангеліє від лукавого", три новели Людмили ТАРАН, "Сибірську повість" Уладзімера АРЛОВА (переклад з білоруської Олександра ІРВАНЦЯ), уривок з роману Вільяма ГЕССА (переклад з англійської Марти КОВАЛЬ), поезії Станіслава ВИШЕНСЬКОГО та Остапа СЛИВИНСЬКОГО. Валерія БОГУСЛАВСЬКА у рубриці "Хвіртка до загубленого саду" знайомить з поезією Іцика МАНГЕРА. У SCRIPTIBLE - літературно-критичний колаж Софії МАЙДАНСЬКОЇ, роздуми Юрія ГАВРИЛЮКА про Богдана Ігоря Антонича та Лемківщину, стаття Дмитра ДРОЗДОВСЬКОГО про творчість Бруно Шульца, спогади Тетяни ВОЛГІНОЇ про Максима Рильського,
... Читати далі »
У нещодавно створеній аудиторії "Літературне Придніпров’я" Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара студент-філологи мали нагоду поспілкуватися з письменником Придніпров’я Григорієм Гусейновим.
Зустріч відбулася у рамках презентації шостого тому краєзнавчої антології письменника "На землі, на рідній...". У ній вперше зібрані унікальні свідчення очевидців та художні тексти, що дозволяють скласти уявлення про життя на Катеринославщині та Придніпров’ї у різні часи. Також Григорій Джамалович розповів про історію створення своєї нової книги "Повернення в Портленд". Справ
... Читати далі »
Нова вишукана книжка лауреата Національної премії України імені Т.Шевченка Григорія Гусейнова повертає читача в 1960-і роки, коли молодь захоплювалася музикою "Бітлз", вперше одягнула джинси, закохувалася, страждала і мріяла... Книга написана в популярному зараз у світі стилі non-fiction, основаному на фактах і явищах реального життя. Видавництво "Ярославів Вал" (Київ)
У вересневому числі журнал "Кур’єр Кривбасу" подає цикл оповідань "Туровецькі хроніки" Володимира Даниленка; спогади, документи, рефлексії до літературного шістдесятництва "Людина на два береги" Валерія Шевчука; новели "Затьмарені дні та ночі" Богдана Мельничука; есеї Гуго фон Гофмансталя у перекладі Юрія Прохаська; "Гримаси" Петера Яроша у перекладі Івана Яцканина; нарис про епоху Хмельниччини Шаміля Алядіна (переклад Олеся Кульчинського); поетичну добірку "Листи до Ігоря" Лариси Андрієвської; останні вірші Назара Гончара, що їх написала Анета Камінська; "Тридцять сербських поетів" у перекладі Івана Лучука; роман Ігоря Костецького "Троє глядять у дзеркало" (подача Марка Роберта Стеха); неопубліковані есеї зі спадщини Володимира Кашки; розвідку Максима Стріхи про роман Ю
... Читати далі »
У липневому числі журнал "Кур’єр Кривбасу" публікує "спробу псевдороману" Марії МИКИЦЕЙ "Трофей на довгу пам’ять", закінчення роману Василя РУБАНА "Любиш - не любиш", повість Бернарда МЕЛАМУДА (переклад Володимира БРЮГГЕНА), два оповідання Стефана ГРАБИНСЬКОГО (переклад Юрія ВИННИЧУКА), уривки з "Божественної комедії" Данте АЛІГ’ЄРІ (переклад Максима СТРІХИ), поезію Василя ГОЛОБОРОДЬКА; уривок з роману Ричарда БРОТІГАНА (переклад Наталії ШПИЛЬОВОЇ-САЇД). Валерія БОГУСЛАВСЬКА у рубриці "Хвіртка до загубленого саду" подає уривки з поеми Переца МАРКІША. У SCRIPTIBLE - розвідки Андрія СОДОМОРИ, Миколи ІЛЬНИЦЬКОГО, стаття Володимира ВАКУЛЕНКА-К. Олег КОЦАРЕВ у рубриці "Нові автори нового століття" знайомить із творчістю Миколи ЛЕОНОВИЧА.
... Читати далі »
16 травня 2011 року в резиденції Патріарха Київської і всієї України-Руси Української Православної Церкви (КП) Філарета відбулося вручення вищих церковних нагород десяти особам.
Серед тих, хто отримав нагороди - лауреат Національної премії України імені Т.Шевченка, письменник, головний редактор журналу "Кур’єр Кривбасу" Григорій Гусейнов, директор Інституту української мови НАН України, академік Павло Гриценко, письменник Юрій Щербак, віце-президент Ліги меценатів, голова Асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Львівщини Михайло Ватуляк.
Одинадцятий випуск серії "Університетські діалоги" представляє виклад публічної лекції українського письменника, головного редактора часопису "Кур’єр Кривбасу" Григорія Гусейнова, виголошеної 18 травня 2009 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Оповідаючи про свої мандри в пошуках дійсного місця битви під Жовтими Водами 1648 року, автор воднораз творить різнобарвну і живу історію українського степу, яку наповнює голосами з різних часів і різних місць.
Гусейнов Григорій. Слідами битви під Жовтими Водами.
№ 11. 2011, 72 с. - Серія "Університетські діалоги".... Читати далі »
У СОК "Адреналін Сіті" відбувся благодійний концерт в рамках презентації мистецької премії "Глодоський скарб". Перед присутніми виступив Григорій Гусейнов, котрий і розповів про "Глодоський скарб". За його словами, це громадсько-мистецька премія, заснована ним як лауреатом Національної Шевченківської премії. Грошовий еквівалент своєї нагороди він поклав у банк на депозит, а відсотками з нього щороку нагороджує одного з митців - на свій розсуд.
За словами Гусейнова, назва премії пов’язана із подією, що сталася на початку 1960-х в селі Глодоси на Кіровоградщині - школяр у степу під каменем знайшов майже три кілограми стародавнього золота і срібла, що відомо у археології під йменням Глодоський скарб.
У травневому числі журнал "Кур’єр Кривбасу" публікує прозу Михайла БРИНИХА, Василя ТРУБАЯ, Андрія ЛЮБКИ, Анатоля ПЕРЕПАДІ, фрагменти з роману Юрія ЩЕРБАКА "Час смертохристів (Міражі України 2077)", есеї Йозефа РОТА (в перекладі Юрія БУРЯКА), "Жіночу прозу з Німеччини та Австрії" (переклад Оксани КУРИЛАС), поезію Станіслава БОНДАРЕНКА; Іван ЛУЧУК у рубриці "Сербія - велика таїна" подає поезію сербських авторів. У SCRIPTIBLE - статті Володимира ВОЗНЮКА, Ярослава ГОЛОБОРОДЬКА, Богдана БОЙЧУКА, Ольги ШАФ, Івана АНДРУСЯКА, Теодозії ЗАРІВНИ. Олег КОЦАРЕВ у рубриці "Нові автори нового століття" знайомить із творчістю Крістіни ВОРОНІНОЇ.
14 квітня 2011 року о 17 годині у прямому ефірі програми "Радіо "Культура" представляє" в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України на вулиці Первомайського, 5-А у місті Києві відбудеться п’яте вручення Мистецької премії "Глодоський скарб".
Цьогорічним лауреатом Мистецької премії "Глодоський скарб" стала Мирослава Которович, одна з найцікавіших молодих музикантів, представників класичної скрипкової школи України. Концертувати вона почала ще ученицею Київської спеціальної музичної школи імені М.В.Лисенка, яку закінчила у педагогів П.Бондаса та Я.Рівняк. За роки занять у класі, а потім в аспірантурі професора Національної
... Читати далі »