Четвер, 14.11.2019, 11:01
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Зустріч з Григорієм Гусейновим
29 квітня 2013 року в "Літературній вітальні" бібліотеки Криворізького педагогічного інституту національного університету відбулася зустріч з криворізьким письменником, журналістом, редактором літературного часопису "Кур’єр Кривбасу", членом Національної спілки письменників України Григорієм Джамаловичем Гусейновим.
За редакцією Григорія Джамаловича у 1997 році вийшла книжка найстарішого українського письменника Івана Шаповала "Козацький батько" (Кривий Ріг), присвячена постаті історика Дмитра Яворницького.

Він підготував до друку антологію поезії "Крицевий край" (у трьох книгах); у багатотомнику "На землі, на рідній… Легенди та перекази Криворіжжя" (2000-2012 рр.) уперше зібрав народні оповідання, перекази про минуле і сьогодення Придніпров’я. Був ініціатором створення Товариства азербайджанської культури в Кривому Розі; є автором прозових книжок "Незаймані сніги", "Чаша ювеліра Карла Фаберже", "Сповідь дитинства. Станційні пасторалі", "Господні зерна", "Піщаний Брід та його околиці", "Повернення в Портленд".
Григорій Джамалович розповів про роботу над "Кур’єром Кривбасу", поділився спогадами про становлення цього визначного літературного видання. Відтак надав слово магістрантам та викладачам факультету української філології, що ділилися враженнями від прочитаного в часописі та ставили письменнику запитання, на які Григорій Джамалович із задоволенням відповідав.
Літературознавець Інна Миколаївна Онікієнко зробила огляд коротких оповідань Євгенії Кононенко, письменниці та перекладача, твори якої опубліковано в багатьох числах "Кур’єра Кривбасу", розповіла про феміністичний дискурс у сучасній українській літературі та тенденції й особливості сучасного літературного процесу країни. Крім цього, Інна Миколаївна нагадала про специфіку структури "Кур’єра Кривбасу" та порекомендувала присутнім окремі твори, опубліковані в цьому журналі.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології та світової літератури Світлана Анатоліївна Демченко поділилася враженнями від творів українських письменників, опублікованих у "Кур’єрі Кривбасу", особливо відзначаючи твори Івана Андрусяка - поета, дитячого письменника, прозаїка, літературного критика, перекладача.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української мови, директор наукової бібліотеки КНУ Ганна Миколаївна Віняр порекомендувала присутнім викладачам і студентам факультету української філології літературний часопис Григорія Гусейнова як універсальний підручник сучасної української літератури, що поєднує в собі хрестоматію та збірник літературно-критичних статей.
Літературознавець Лариса Олексіївна Донченко зізналась, що є постійним читачем книжок Григорія Джамаловича, розповіла про творчі плани письменника, його автобіографічні твори та твори для дітей. Вона поділилась враженнями від прочитаного у "Кур’єрі Кривбасу": про полемічність творів Івана Андруховича та Оксани Забужко, про новели Людмили Таран, твори письменників української діаспори та переклади творів світової літератури, що публікуються в часописі.
Організатори зустрічі (бібліотекар Недоруба Юлія Сергіївна, провідний редактор Шестопалова Оксана Василівна) зробили мультимедійну презентацію життєвого і творчого шляху Г.Д.Гусейнова. Сам письменник поділився спогадами про життя в Києві та Одесі, про свої студентські роки, які припали на знакову для української літератури декаду - 1960-і роки.
Доктор філологічних наук, професор Анатолій Васильович Козлов дав високу оцінку творчості та видавничій діяльності Григорія Гусейнова, підкреслив високий рівень його володіння художнім словом, мудрість авторського бачення, яскравість художніх образів. Анатолій Васильович детально розповів про десятитомник Гусейнова "Господні зерна" та роль Григорія Джамаловича в сучасному літературному процесі як видатного представника неореалізму, поділився враженнями від особистого спілкування з письменником, підкресливши багатогранність таланту та толерантність вдачі Григорія Гусейнова.Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (13.06.2013)
Переглядів: 1233 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: