Четвер, 14.11.2019, 11:20
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Щити і стріли
Випадково якось я звернув увагу на поетичну книжку, видану не притаманним для віршів форматом, який здебільш використовують для видання прози. Зацікавила і назва: "Відкритий райдер". Авторка - Олена Гусейнова. Що ж заповідано і закладено в райдері поетеси? По-перше, ні на кого не схоже сприйняття навколишнього світу й буття і - відповідно, нестандартні рефлексії. Рефлексії поетичні, але незрідка вони народжуються у схованих майже прозових спостереженнях, і через те, чи попри те, стають несподіваними і свіжими.
Поезія Олени Гусейнової здебільшого верліброва, одначе це не той вільний вірш, де відсутність розділових знаків і хаотичне нагромадження сумнівних подеколи метафор мають демонструвати свободу від традицій і правил, а разом з тим виходити за рамці здорового глузду, вважаючи за досягнення банальний епатаж.
У Гусейнової верлібр - прозоро-таємничий, звичайні чи звичні речі і візії - мистецьки "опрацьовані", поетичні парадокси - не силувані, вони виникають, як іскри, і так само зникають, залишаючи в читацькій уяві відчуття свята, на яке спроможне слово. Не завжди природа відпочиває на дітях. Є винятки. Доня гідна свого талановитого батька.

Валерій Гужва, поет, прозаїк,
"Літературна Україна"
Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (03.02.2014)
Переглядів: 332 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: