Четвер, 14.11.2019, 10:37
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Презентація у одесі книжки. "Між часом і морем"
5 грудня 2013 року в ОННБ відбулася презентація нової книжки письменника, редактора журналу "Кур’єр Крибасу", лауреата Національної премії імені України Т.Шевченка Григорія Гусейнова "Між часом і морем. Колекція невигаданих історій" (К., 2013). У заході взяли участь письменники, історики, журналісти, краєзнавці, бібліотекарі, учнівська молодь.
Представляючи автора, заступник генерального директора ОННБ, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька нагадала, що цьогоріч Григорій Гусейнов у стінах нашої книгозбірні в рамках виставки-форуму "Українська книга на Одещині" презентував свій роман "Повернення в Портленд", і це стало яскравою подією форуму. Сьогодні Григорія Джамаловича можна вважати не тільки партнером, але й великим другом бібліотеки. Письменнику запропоновано взяти участь у наступній, ювілейній, вже XV, виставці-форумі.
Це вже п’ята презентація нової книги Григорія Гусейнова в Одесі за останні кілька днів. Попередні відбулися в ОНУ імені І.І.Мечникова, ПНПУ імені К.Д.Ушинського, Українському домі. На жаль, книга не потрапила на цьогорічний Форум видавців у Львові.
Презентація в ОННБ закономірна. "Протягом сорока років я користувався фондами бібліотеки, приїздив до Григорія Дем’яновича Зленка. Бібліотека - це шматочок мого власного життя. Коли працював над книгою, головним для мене було знайти правильну інтонацію. Коли тобі шістдесят три, то це має бути повільна розмова", - пояснив письменник. Окремі розвідки нашого відомого дослідника Григорія Зленка (який більше ніж сорок років віддав бібліотеці) також послужили підгрунтям до написання книги, побудованої на біографічному матеріалі з життя яскравих людей, так чи інакше пов’язаних із Одесою: історика Аполлона Скальковського, родички Тараса Шевченка Єфросинії Варфоломіївни, родини Велигорських, Леоніда Андреєва та інших.
Книга з філософічно-багатозначною назвою "Між часом і морем" викликала велике зацікавлення в істориків. "Це водночас і художній, і історичний твір, - наголосив Тарас Гончарук. - Він охоплює період у житті Хаджибею-Одеси від XVIII до XX століття. У ньому час і географія єдині. Як правило, дослідники займаються якимось певним історичним періодом, а тут вони органічно поєднані".
"Моє життя пов’язане з Одесою, я одеситка, але продовжую пізнавати наше місто за цим твором", - зізналася Ганна Єфимова, яка на момент презентації вже встигла придбати й ознайомитися з новою книгою відомого письменника. У своєму емоційному виступі співробітниця "Горьківки" назвала автора "справжнім прекрасним одеситом" і на знак поваги та пам’яті про зустріч подарувала йому свої праці, присвячені письменникам "Розстріляного Відродження".
Поет і журналіст Анатолій Глущак звернув увагу на особливості творчого методу Григорія Гусейнова, який збирає інформацію, мандруючи нашим краєм. Степ змінюється, втрачає річки й озера, і, на жаль, зменшується присутність українського фактору.
"Подібна презентація - це більше ніж реклама книжки, це популяризація розуму. Ця книга спонукає до узагальнень", - переконаний декан історичного факультету ОНУ імені І.І.Мечникова В’ячеслав Кушнір.
Письменник Микола Суховецький визначив ідею нового твору Г.Гусейнова в "екології рідної землі, свого народу", підкресливши дуже сильний його історичний аспект. На думку виступаючого, книги Григорія Гусейнова розраховані перш за все на сучасну інтелектуальну еліту України.
В оформлені обкладинки використано твір одеського художника Сергія Савченка, виконаний у характерному для митця стилі абстрактного експресіонізму. Картина асоціюється з південним краєм та перегукується з екзистенційною назвою книжки.
Активну участь у зустрічі з письменником взяли студенти історичного факультету ОНУ імені І.І.Мечникова та учні Гімназії № 1, які приємно вразили Григорія Гусейнова зрілістю запитань. Найбільш активні з них отримали від Григорія Джамаловича окремі номери літературного журналу "Кур’єр Кривбасу" з автографом головного редактора.
Письменник висловив побажання у майбутньому провести також творчу зустріч з допитливими гімназистами в стінах їхнього закладу.
Ведучою заходу була завідувач відділу громадськості і реклами Тамара Кухарук. З нагоди презентації нової книги Григорія Гусейнова співробітники відділу підготували книжково-ілюстративну виставку "Знать, від Бога і голос той, і ті слова ідуть між люди!", яка дає досить повне уявлення про літературну діяльність Г.Д.Гусейнова як письменника, редактора та секретаря НСПУ.

Одеська національна наукова бібліотека імені М.Горького,
http://odnb.odessa.ua
Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (11.12.2013)
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: