Четвер, 14.11.2019, 10:35
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Обнадійливі пригоди мирної людини в час війни

Письменник і видавець, Григорій Гусейнов випустив у видавництві "Ярославів Вал" нову книжку під назвою "Одіссея Шкіпера та Чугайстра". Це роман із поєднанням напруженого сюжету та краєзнавчих мотивів, без яких не обходиться, мабуть, жодна книжка Гусейнова.

 Сюжет на перший погляд - класичний. Життя старшокласника на прізвисько Шкіпер під час німецької окупації в містечку посеред степової України. Його непросте й не надто щасливе перше кохання. Його друзі, декому з яких доводиться переховуватися через єврейське походження. Радянські скажені репресії й руйнування всього, що трапиться під руку, перед відступом, Голокост, наївні спроби рухати "українську справу" під німцями, вербування, а потім і виловлювання людей для роботи в Німеччині та інші, як писав поет, "переваги окупаційного режиму". Події загалом цікаві й драматичні.

 Але при цьому перед нами - річ дуже рідкісна для української літератури: роман про Другу світову війну, зосереджений не на ідеологічних вимірах, а на бутті окремої людини у воєнних умовах. Підкреслю: людини мирної, зі своїми переконаннями, але не залученої ні до бойових дій на жодному боці, ні до тих або інших форм і напрямків підпільної боротьби. Гуманітарний вимір Другої світової на вітчизняному матеріалі.

 Оскільки головний герой "Одіссеї" - не просто підліток, але хлопець, що багато чим цікавиться, пізнає світ, читає, його пригоди дозволяють показати чимало розмаїтих реалій і подій тодішнього українського життя. Григорій Гусейнов - знаний антиквар, і в книжці ви вичитаєте ціле море подробиць, географічних реалій, легенд, описів усіляких характерних тогочасних побутових і спеціальних речей, від радіоприймачів, годинників і ременів аж до зброї. Є тут, зрештою, і містичний елемент, пов’язаний із загадковими степовими плазунами, що нападають на людей. І сентиментальні мотиви дружби з собакою Чугайстром та взаємної обіцянки з найкращим другом знайти один одного в будь-якому закутку планети, якщо пощастить видряпатися зі смертельних військових пригод.

 Оптимістична, емоційна, цікава й пізнавальна книжка про людину в часи війни - здається, це більш ніж актуально для сьогоднішньої України…

Олег Коцарев,

"Друг читача", http://vsiknygy.net.ua

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (14.10.2015)
Переглядів: 230 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: