Четвер, 14.11.2019, 11:03
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

"Кур’єр Кривбасу" не знижує творчої планки

З часу заснування, тобто з березня 1994 року, про публікації шанованого в Україні та далеко за її межами культурологічного часопису "Кур’єр Кривбасу" та особистість його незмінного редактора (нашого земляка, уродженця Помічної), лауреата Національної премії України ім.Т.Шевченка Григорія Гусейнова "Народне слово" розповідає охоче й регулярно. Це й не дивно, адже літературно-мистецький журнал, в якому друкуються кращі зразки вітчизняної та зарубіжної художньої літератури, постійно надає свої сторінки авторам, творча доля яких тісно пов’язана з Кіровоградщиною.

Не стало винятком і останнє число "Кур’єра Кривбасу" (№293-295). Зокрема, в розділі Scriptible вміщено яскравий відгук кіровоградського літературознавця Василя Марка на "нову книжку Володимира Базилевського "Тепер і тут", видану як ювілейний подарунок авторові від земляків", у нашому обласному центрі силами письменника Віктора Погрібного. Без сумніву, навіть ті читачі, душі й помисли котрих ще не зачепила поезія Базилевського, в якій "структурним центром виступає думка", після згаданої чуттєво-аналітичної рецензії захочуть познайомитися з творами відомого уродженця Павлиша.

Крім цього, журнал презентує творчість колишніх та нинішніх кіровоградців і в інших рубриках видання. Так, в "Книгопанорамі" йдеться про вихід книг незвичних мандрів Володимира Панченка "Сонячний годинник" та наукових "варіацій на єлисаветградську тему" Марини Долгіх "Нейгаузи". А рубрика "Чергові числа" повідомляє, що в цьогорічному київському "Слові і Часі" Григорій Клочек вмістив чергову шевченкознавчу статтю; що в одному з останніх чисел харківського "Березолю" є вірші Петра Селецького; що видання українців Словаччини "Дукля" подарувало читачам оповідання кіровоградця Василя Бондаря та розвідку Миколи Неврлого про мотиви творчості славного новоархангельця Євгена Маланюка.

Звісно, на чотирьохстах сторінках "Кур’єра Кривбасу" кожен може знайти до вподоби поезію, прозу й публіцистику. Автора ж цих рядків по-справжньому вразило оповідання житомирянина Володимира Даниленка "Стигми преподобного Маська". Попри те що надзвичайні пригоди головного героя (поляка, який після побаченого й пережитого свідомо став українцем) відбуваються на фоні жорстокостей Коліївщини 1768 року в Центральній Україні, через призму теперішніх кривавих подій на сході України твір сприймається як надзвичайно актуальний. "Я не раз думав, — розмірковує В.Даниленко, — що насильство одного народу над іншим обов’язково закінчується деморалізацією і розпадом насильника, якщо його кращі люди не розкаються у скоєному".

Федір Шепель,
"Народне слово", 19 червня 2014 року

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (31.07.2014)
Переглядів: 344 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: