Четвер, 14.11.2019, 11:26
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Премії

Віра Вовк і Ліда Палій отримали премію "Глодоський скарб"
18 квітня в Києві відбулася церемонія вручення мистецької премії "Глодоський скарб". Вона проходила в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії та паралельно транслювалася по радіо "Культура".
Лауреатами премії, заснованої 2006 року письменником і видавцем Григорієм Гусейновим, цьогоріч стали дві видатні письменниці, українки, які більшу частину життя прожили в Америці, Віра Вовк і Ліда Палій.
Цікаво, що Віра Вовк і Ліда Палій - однокласниці, до війни вони вчилися в одній тій самій львівській гімназії. Зовсім молоді, під час війни вони виїхали спершу до Західної Європи, потім до Америки. Нині Віра Вовк живе в Ріо-де-Жанейро, а Ліда Палій у Торонто. Обидві відзначилися як поезією, так і прозою, близькими до традицій модернізму, а у випадку Віри Вовк відчуваються й латиноамериканські впливи. Ліда Палій також є авторкою численних мандрівних нарисів, займається графікою й живописом, до її професійних інтересів належить і археологія. Віра Вовк займається драматургією, літературознавством, активно перекладає в "трикутнику" української, португальської та німецької мов. Зокрема, підготувала й видала кілька антологій української літератури португальською. Її вважають належною до знаменитої Нью-Йоркської групи.
До Києва змогла приїхати лише Віра Вовк, а з Лідою Палій встановили телефонний зв'язок. Між подругами-лауреатками відбувся коротенький зворушливий діалог, що закінчився оптимістичним закликом Віри Вовк:
- Не забувай, ми мусимо й далі писати, встигнути видати ще хоч по кілька книжок!
Декілька метафорично-медитативних віршів Ліди Палій прочитала акторка Галина Стефанова. А Віра Вовк сама прочитала один свій вірш, присвячений Україні, як зазначила вона сама, "з більш класичної частини моєї творчості".
На сцені або телефоном лауреаток вітали Роман Лубківський, Микола Жулинський, Марія Кочур, Тодозія Зарівна, Софія Майданська, Іван Драч, співак Андрій Бондаренко та, звичайно, ведучі вечора - Григорій Гусейнов і Михайло Слабошпицький. Виступила ще одна представниця діаспори - художниця Зоя Лісовська, теж давня подруга Віри Вовк. Прийшов на нагородження й один з ключових учасників Нью-Йоркської групи Богдан Бойчук, котрий остані роки живе в Києві. Він згадував забавні обставини зустрічі та спілкування Віри Вовк із середовищем Нью-Йорксьскої групи (познайомились іще 1959 року й на честь цього тоді ж організували грандіозну вечірку).
У "нелітературній" частині вечора виступила лауреатка "Глодоського скарбу" 2011 року - скрипалька Мирослава Которович. У їхньому з піаністкою Наталею Строчан виконанні прозвучала музика Нікколо Паганіні.
Нагородження традиційно продовжиться в інший день подорожжю письменниці на Вінниччину. Щорічно в такий спосіб лауреати відвідують один із історично важливих регіонів України.
А з грошової частини премії "Глодоський скарб" Віра Вовк оголосила намір фінансово підтримати часописи "Літературна Україна" та "Березіль".

Олег КОЦАРЕВ (газета "День", 19 квітня 2013)
Категорія: Премії | Додав: courier-kr (22.04.2013)
Переглядів: 434 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: