Четвер, 14.11.2019, 10:54
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Премії

Сьоме вручення Мистецької премії "Глодоський скарб"
18 квітня 2013 року о 17 годині у прямому ефірі програми "Радіо "Культура" представляє" в концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України на вулиці Первомайського, 5-А, у місті Києві відбудеться сьоме вручення Мистецької премії "Глодоський скарб". Цьогорічними лауреатами Мистецької премії "Глодоський скарб" стали Віра Вовк (Бразилія), українська письменниця, літературознавець, прозаїк, драматург і перекладач, учасниця Нью-Йоркської літературної групи, та Ліда Палій (Канада), українська поетеса, прозаїк, малярка і графік, археолог, член Національної спілки письменників України, ПЕН-клубу, Canadian Writers Union, редколегії журналу "Сучасність" (до 1992).

Віра Вовк (Віра Остапівна Селянська) народилася у Бориславі у родині лікаря й археолога. Росла на Гуцульщині в містечку Кути. Навчалася в гімназії у Львові, потім у середній дівочій школі імені Клари Шуманн у Дрездені. В еміграції з 1945 року. Студіювала германістику, музикологію і порівняльне літературознавство у Німеччині. З 1949 року разом з матір'ю переїхала до Ріо-де-Жанейро, де закінчила університет. Отримала науковий ступінь доктора філософії. Професор німецької літератури в Державному Університеті Ріо-де-Жанейро. Твори пише українською, німецькою, португальською мовами. Переклала на португальську і німецьку мови і видала в окремих випусках дванадцять українських класиків і новаторів, а ще дев’ять антологій української літератури. Активно пропагує українську культуру, мову, красне слово. Виступала з літературними доповідями, лекціями й авторськими вечорами у Вашингтоні, Торонто, Лондоні, Парижі, Римі, Мадриді, Буенос-Айресі, Києві, Львові. Відзначена літературними преміями імені Івана Франка в Чикаго (1957, 1979, 1982) та Києві (1990); премією "Благовіст" (2000). Є лауреатом Національної премії України імені Т.Шевченка 2008 року за книги "Сьома печать", "Ромен-зілля" та переклади творів української літератури португальською мовою. 2003 року нагороджена орденом княгині Ольги III ступеня.

Ліда Палій народилася у місті Стрий, дитинство провела у Львові; за Другої світової війни виїхала з батьками на Захід: оселилася в Торонто, де завершила студії в Онтарійському коледжі мистецтв (1953), а згодом - на відділі антропології при Торонтському університеті (1967). Володіє українською, англійською, німецькою й польською мовами. Дебютувала 1968 року в пресі віршами та короткими нарисами. З 1970-х років - активний учасник літературного життя еміграції: виступає з прозою, поезією та есеїстикою. Видала одинадцять книжок: першу 1973 року, останню, "Дні смутку", 2012 року. В Україні вперше познайомилися з її лірикою на хвилі поетичного фестивалю "Золотий гомін" 1990 року. Вірші поетеси з’являлися у перекладах англійською, німецькою, португальською, хорватською, казахською та російською мовами: друкувалися в канадських та американських журналах. Ліда Палій - широко знаний мистецтвознавець. Лауреат літературної премії імені Павла Тичини.

Наступного дня, 19 квітня 2013 року, лауреати премії "Глодоський скарб" побувають на Поділлі, у місті Вінниці. В поїздці візьмуть участь виконавчий директор Ліги меценатів, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, секретар Спілки письменників України Михайло Слабошпицький; заступник голови Національної Спілки письменників України Михайло Каменюк; лауреат Мистецької премії "Глодоський скарб" 2013 року, Національної премії України імені Т.Шевченка, письменниця Віра Вовк; бандурист, заслужений артист України, перший лауреат премії "Глодоський скарб" Тарас Компаніченко; скрипалька, лауреат Мистецької премії "Глодоський скарб" Мирослава Которович; письменниці Світлана Короненко, Софія Майданська. Лауреати візьмуть участь у покладанні квітів до пам’ятника М.Коцюбинському, відвідають музей-садибу Є.Гуцала, М.Коцюбинського; ознайомляться з пам’ятками Вінниці, зокрема готелем "Савой", де знаходився уряд УНР; раритетним будинком, де знаходився штаб С.Петлюри; місцем зародження театру імені І.Франка; відвідають "вінницьку розриту могилу" у центральному міському парку тощо.
Кульмінацією поїздки стане великий концерт лауреатів Мистецької премії "Глодоський скарб" у залі Вінницького училища культури і мистецтв імені М.Леонтовича о 15.00 для культурної громадськості міста Вінниці.
Ідея заснування відзнаки належить лауреату Національної премії України імені Т.Г.Шевченка 2006 року, головному редактору журналу "Кур’єр Кривбасу", секретарю Спілки письменників України Григорію Гусейнову, який використав для цього грошовий еквівалент державної нагороди.  

Контактний телефон 0564 92-71-33.
Категорія: Премії | Додав: courier-kr (04.04.2013)
Переглядів: 408 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: