Четвер, 14.11.2019, 10:33
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Знай наших! Ім’я Григорія Гусейнова зазвучало в Австралії

З великою приємністю повідомляємо нашим читачам, що цьогорічним лауреатом літературної Премії імені Дмитра Нитченка (Австралія) став наш земляк, відомий український письменник Григорій Гусейнов.

Ім’я українського письменника Дмитра Нитченка (1905-1999), який після Другої світової війни кілька десятків років змушено прожив в Австралії, повернулося в Україну лише після здобуття незалежності. На далекому континенті цей чоловік відкривав українські школи, бібліотеки, а водночас невтомно писав книжки та видавав журнал "Нові обрії". В нього не було іншого завдання, як у чужині засобами слова виборювати незалежність рідного краю. Водночас він мав безпосередній стосунок і до нашого міста. Народився на Полтавщині, але восени 1941 року, коли на Криворіжжі панувала німецька окупація, він змушено переховувався якраз у гірничому краї. А коли тут була організована українська газета "Дзвін", то познайомився з низкою молодих людей, які намагалися створити у Кривому Розі український патріотичний осередок. Саме у той час вийшла книжка поезій Михайла Пронченка "Кобза", яка відразу ж була заборонена і знищена окупантами. Одинокий примірник її потрапив тоді до Дмитра Нитченка і в його заплічнику по війні добрався аж до Австралії. Коли в перші роки незалежності України київські та дніпропетровські дослідники стали шукати це видання у всьому світі, то якраз Дмитро Нитченко запропонував книжку для перевидання.

Щиро вітаємо нашого колегу Григорія Джамаловича з визнанням його письменницького таланту далеко за межами рідної країни і зичимо творчого й життєвого довголіття!

 

Тетяна Дрєєва,

"Червоний гірник", 19 березня 2015 року, № 21 (21544)

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (01.04.2015)
Переглядів: 245 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: