Четвер, 14.11.2019, 11:33
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

"Хамелеон" Д. Дроздовського: від екзистенціалізму до онтологічного хаосу
"Роман "Хамелеон" авангардного українського літературного критика і талановитого літературознавця Дмитра Дроздовського (опублікований цього року в кількох номерах (№ 254-255, № 256-257) поважного журналу "Кур’єр Кривбасу") - це, скоріше, твір психологічно-містичний, якщо спробувати визначити його жанровий різновид.
Наскільки вже можна стверджувати, він спричинив низку дискусій у літературних колах України: зрештою, не часто літературознавець (людина академічна і по-науковому "суха") може видати на-гора захопливий художній твір, що стає цікавою естетичною пропозицією, крім того, порушуючи важливі соціокультурні, психологічні, філософські проблеми, зрештою, він стильно і по-сучасному написаний. Визначити домінантну техніку досить непросто, адже цілком у постмодерному дусі в романі перегукуються різні голоси - і екзистенціалістські, і абсурдистські. Роман постає переплетінням текстів різних епох, і, водночас, у центрі його - дія з часів теперішніх...
Роман "Хамелеон" цілковито випадає з наявної літературної матриці, авторові вдалося сконструювати простір, для сприйняття якого читач має піднятися на вищий щабель, увійти у простір філософського споглядання. Разом із тим, роман у своїй суті "європейський", він, безсумнівно, був би цікавим для європейського читача. В Європі подібні романи стають культовими і сенсаційними, здобуваючи численні літературні нагороди, вони позбавлені дріб´язковості і просто добре написані".

З польської переклала Оксана Приходько. 
Сайт "Буквоїд", 15 серпня 2011.

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (16.08.2011)
Переглядів: 505 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: