Четвер, 28.03.2024, 15:43
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукцію



Категорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

"Між часом і морем" не загубився і наш край

(Григорій Гусейнов. Між ча­сом і морем. Колекція невигада­них історій. - К., 2013)

Григорій Гусейнов - гідний подиву працелюб на ниві духовній. Уже впродовж двох десятиліть з-під його пера (або як там краще сказати про те саме, з урахуванням реалій комп’ютерної техніки?) одна за одною з’являються широковідомі й поціновувані книги "Чаша ювеліра Карла Фаберже", "Станційні пасторалі", "Господні зерна", "Незаймані сніги"... Їх успіх у читача пов’язаний із рідкісним поєднанням в одній особі таланту невтомного дослідника, яскравого літератора й рідкісного людинолюба. Його книги не схожі на пропоновані досі письменниками й істориками твори. Насамперед тим, що вони... нескінченні. З виявленням нових матеріалів автор уміє, здавалося б, безкінечно розвивати зачеплену колись важливу тему, розширюючи й облагороджуючи знайдене джерело інформації новими цікавинками. Він і дуже природно, і водночас магічно оживляє давно запилені й забуті спогади, дивом збережений епістолярій, а то й неоднозначні документи спецслужб. Дивним чином ув’язує долі відомих і зовсім не знаних широкому загалу людей між собою, з трагічним минулим українського Степу та світової історії. 
Прочитайте нову Гусейнову колекцію невигаданих історій під загальною назвою "Між часом і морем" і все зрозумієте самі. Разом із розумним поводирем-пошуковцем, котрий вільно пересувається в невигаданому часі й просторі, ви, читачу, зробите чимало важливих відкриттів у морі не знаних досі фактів малої й великої Батьківщини. Слідкуючи, зокрема, за науковими мандрами Аполлона Скальковського, спробуєте поєднати "майже невловимі ланцюжки", що пов’язують між собою "аристократію краю" (Давидових, Ерделі, Акацатових тощо) з перейменованою географією Вольностей Війська Запорізького. Побачите, що життя багатьох героїв книги пов’язане не лише з територією, що на даний час зветься Кіровоградщиною, але і з далеким Парижем чи близькою Одесою, яку, на думку автора, "слід вважати одночасно і породженням Степу зі всіма його характерними рисами, і реалізацією проекту "Україна європейська".
До того ж новий твір Шевченківського лауреата - це ще й справжній поліграфічний шедевр, який буде приємно взяти до рук не лише поціновувачам красного слова, історикам, студентам, учням, краєзнавцям, але й усім, для кого книга лишається джерелом знань і отримання справжньої насолоди від читання.

Федір Шепель,

"Наш бізнес", 9 січня 2014 року, № 2 (187)

 

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (24.07.2014)
Переглядів: 533 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: