Четвер, 14.11.2019, 11:37
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукціюКатегорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Григорій Гусейнов презентував нову книгу киянам і гостям міста
У столичній книгарні "Є" за участі київського видавництва "Ярославів Вал" 8 жовтня цього року відбулась презентація нової книжки "Між часом і морем. Колекція невигаданих історій" лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка, прозаїка, публіциста і видавця Григорія Гусейнова.
Модератор літературної імпрези директор видавництва "Ярославів Вал", відомий літературний критик Михайло Слабошпицький почав презентацію з цитування уривка з книги, тим самим задавши певний формат зустрічі читачів з автором твору.
Григорій Гусейнов ось уже кілька років поспіль подорожує східними теренами України, збираючи сюжети для майбутніх літературних розвідок. Останнім часом його увагу привернули Кіровоградщина, Херсонщина, Одещина, Черкащина, в яких він дослідив вікову історію згаданих областей через долі конкретних людей.
Сьогодні Григорій Джамалович Гусейнов, як ніхто інший з нинішніх українських письменників, відновлює забуті імена людей, доля яких тісно пов’язана з переломними моментами в історії країни, зазначив у своєму передньому слові Михайло Слабошпицький. - Хіба широкий читацький загал багато знає про подвижництво видатного українського та російського історика, архівіста та статистика польського походження Аполлона Олександровича Скальковського, незаслужено призабутого нинішніми нащадками. Або Варфоломій Григорович Шевченко - український мемуарист, троюрідний брат Тараса Шевченка. Понад три десятиліття він дбав про збереження й упорядкування могили Великого Кобзаря на Чернечій горі у Каневі, щоб прийдешні покоління українців могли відвідати це святе місце і віддати шану пам’яті Генія української нації. Саме завдяки автору на сторінках книжки "Між часом і морем. Колекція невигаданих історій" починають оживати легендарні особистості, які залишили після себе глибокий слід у вітчизняній культурі, засадничо зміцнили її власною творчістю.
Інший промовець професор Національного університету "Києво-Могилянська академія", літературознавець Володимир Панченко - пригадав студентські роки Григорія Гусейнова, Одеський університет, де він навчався. Саме тоді, за словами Володимира Панченка, почав формуватися світогляд майбутнього письменника Григорія Гусейнова - азербайджанця за етнічним походженням, який душею і серцем сприйняв мову, культуру, мистецтво, традиції українського народу, збагатив вітчизняну літературу художньо-документальним життєписом у десяти томах "Господні зерна", за який був удостоєний Шевченківської премії 2006 року.
На презентації також виступили Любов Голота, Надія Миронець, Павло Щириця, Дмитро Дроздовський та інші, відзначивши колосальний внесок у культурне поле України Григорія Гусейнова і як видавця журналу "Кур’єр Кривбасу", заснованого ще 1994 року. Завдяки щоквартальнику "Кур’єр Кривбасу" широке коло читачів має змогу ознайомитися з новими творами сучасних українських і зарубіжних поетів і прозаїків, а також з публікаціями, що присвячені актуальним питанням культурології, політики, народознавства. 

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка
Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (22.10.2013)
Переглядів: 653 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: