П`ятниця, 19.04.2024, 18:31
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукцію



Категорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

"Глодоський скарб" знайшли у скрипці
Одна з найбільших проблем української культури - це недостатня популяризація надбань. Надто часто стається так, що світ схиляється перед талантом наших співвітчизників, які в самій Україні натомість відомі "дуже вузькому колу посвячених". Це треба виправляти. І якнайшвидше.
Наша класична школа скрипки має видатну майстриню Мирославу Которович. Лауреатка міжнародних конкурсів, старша викладачка кафедри скрипки в Національній музичній академії, вона виступає в одному з найкращих камерних ансамблів України "Київські солісти". Його засновником, керівником та натхненником був батько Мирослави Богодар Которович, який увійшов в історію музичного мистецтва не лише як визнаний скрипаль та диригент, а й як єдиний музика неіталійського походження, якому довірили грати на інструменті Паґаніні Cannone.
Нещодавно Мирославі Которович зателефонував Григорій Гусейнов - письменник, редактор журналу "Кур’єр Кривбасу" і засновник громадсько-мистецької нагороди "Глодоський скарб". Вона видається з 2006 року.
Саме тоді ентузіаст отримав престижну Шевченківську премію за багатотомний дослідницький твір "Господні зерна" (документальний життєпис засновника дендрологічного парку на Кіровоградщині Миколи Львовича Давидова), а грошовий еквівалент від своєї нагороди поклав на депозитний рахунок у комерційний банк. Відтоді щороку один із митців України (за вибором цього ідейного письменника) отримує "Глодоський скарб" - кругленьку суму, що складається з річних відсотків депозиту. Романтична на перший погляд назва премії насправді має реальні витоки. 1961 року в селі Глоди, що на Кіровоградщині, школяр-десятикласник у степу знайшов під каменем сотні золотих (2,583 кг) та срібних (1,026 кг) предметів, які належали славетному воїну-степовику кінця VII - початку VIII ст. Археологи назвали цю знахідку Глодоським скарбом. Сьогодні він зберігається на території Києво-Печерської Лаври в музеї історичних коштовностей України.
Спершу Мирослава Которович подумала, що Григорій хоче, аби "Київські солісти" виступили на церемонії вручення премії, але насправді Григорій Гусейнов сповістив, що саме Мирослава цього року стала її лауреатом. 
Це вже вп’яте "Глодоський скарб" Григорія Гусейнова знаходить свого власника в царині мистецтва. Серед нагороджених премією - Тарас Компаніченко (2007 р.), Віктор Неборак (2008 р.), Емма Андієвська (2009 р.), Кость Москалець (2010 р.).
Цьогорічні урочистості "Глодоського скарбу" відбуватимуться 14 квітня 2011 року о 17 годині у студії звукозапису Національного радіо України на вул. Первомайського, 5-А у Києві. Захід також можна буде почути наживо по радіо "Культура".
Наступного дня, 15 квітня, представники премії Мирослава Которович, Михайло Слабошпицький, Емма Андієвська, Тарас Компаніченко та інші відомі митці вирушають на Волинь. Зокрема, в місті Ківерці, звідки походить родина Которовичів, митці зустрінуться із школярами та всіма не байдужими до високого мистецтва. Того ж дня Мирослава Которович матиме виступ у Луцьку. Тож, шановне панство з Волині, не обминіть таку подію.

Дар’я Анцибор , Кирило Бекрешов, спеціально для "НББ!"
Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (05.05.2011)
Переглядів: 799 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: