Середа, 24.04.2024, 06:33
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукцію



Категорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Нові герої Григорія Гусейнова

Нещодавно до Кропивницького завітав наш славетний земляк, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка в галузі літератури, письменник Григорій Гусейнов. Користуючись нагодою, наш кореспондент взяв у нього коротке інтерв’ю.

- Який період ви переживаєте нині у своїй творчості? Що нового виходить у світ?

- Незабаром у видавництві "Ярославів Вал" виходить книжка "Принцеси революції". Це роман-дослідження, до якого увійшли дві повісті. У першій розповідається про Галину Андріївну Кузьменко, дружину Нестора Махна. У другій - про Марусю Никифорову. Це дві найсерйозніші, надзвичайні жінки, які жили і діяли в часи визвольних змагань. В радянській історіографії вони були представлені якимись бандитками. Найсумніше, що пройшло вже 26 років незалежності, а ситуація з висвітленням цих осіб майже не змінилася.

- Що ж вас найбільше вразило, наприклад, в образі Галини Кузьменко?

- Вплив її - вчительки української мови і українознавства - на Нестора Махна. Вплив цей був колосальним. Коли він після десяти років Бутирки повернувся в Україну, не знаючи жодного слова українською, саме вона привчила його до українського слова, почала видавати у махновській армії українську газету. А коли вони вже жили в Парижі, то Галина Андріївна викладала українській громаді українську мову. Тепер будуть опубліковані, а я їх вперше відкрив для себе, листи Махна з Парижа, написані українською мовою.

- Над чим нині працюєте?

- Наступною буде книга, яка виникла несподівано. Це буде великий роман, приблизно на 500 сторінок, про двох українців, які, по суті, є нашою національною гордістю. Це два художники: Никифор Дровняк, лемко, який писав кирилицею, творчість його набула світової популярності після виставки у Парижі, та легендарний Енді Воргол - художник, який від першого і до останнього дня жив в Америці, в Піттсбурзі, який до певного часу не уявляв, що він українець, але в хаті у них розмовляли їхньою лемківською говіркою, мати співала таких українських пісень, які й досі співає моя теща. Оскільки роман дозволяє мені робити дивні речі, вони зустрічаються, спілкуються. Про решту ви дізнаєтесь, коли роман побачить світ.


Роман ЛЮБАРСЬКИЙ

22.06.2017, "Народне слово", http://n-slovo.com.ua
 

Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (17.10.2017)
Переглядів: 508 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: