П`ятниця, 29.03.2024, 09:58
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукцію



Категорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Світ про нас

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка
 Повернення в Портленд можливе

Якби у Вас була така можливість, чи захотіли б ви побачити Київ у буремні 60-ті? У ті роки, коли це старовинне місто ще не втратило свого історичного обличчя, коли в повітрі навесні пахло каштанами і випічкою, а буханка хліба коштувала 16 копійок?
Ні, машину часу ще не винайшли. Але зробити таку екскурсію в минуле, безперечно, можна. Як, запитаєте Ви? Дуже просто! Прочитавши новий роман Григорія Гусейнова - "Повернення в Портленд".
12 квітня 2012 року до КДПУ ім. В. Винниченка із презентацією свого роману завітав відомий український письменник, журналіст, головний редактор журналу "Кур'єр Кривбасу" Григорій Гусейнов. Студенти-філологи та журналісти попередньо мали можливість ознайомитись із твором, а також з критичною статтею Г.Д.Клочека "Музика підтекстових смислів", яка, до речі, теж стала предметом жвавого обговорення серед студентів.
Розпочалася зустріч відеороликом на пісню Булата Окуджави "Когда воротимся мы в Портленд", яка стала "знаковою" для роману. Такий ліричний відступ дозволив усім присутнім зануритися в атмосферу романтичних 60-х і налаштуватися на лад "душевної бесіди" з автором. Григорій Джамалович із радістю відповідав на запитання, поставлені аудиторією та з непідробною цікавістю вислуховував враження студентів від свого роману.
Після вступного слова автора першою поділилась враженнями студентка 4 курсу Наталія Дяченко: " Зізнаюсь чесно, важко було підійти до прочитання такого роману. Перші сторінки йшли поволі, поступово занурюючи в атмосферу не відомих мені часів. А потім прочитала роман до кінця за ніч - не було сил відірватися від читання! Ця історія повністю захопила мене…"
Багато було сказано про статтю Г.Д.Клочека. Сам автор зауважив, що дуже поважає думку Григорія Дмитровича і завжди з нетерпінням чекає відгуків і критичних статей від професора, а наостанок навіть зізнався: "Знаєте, з цієї статті я сам дізнався про себе багато нового…"
Темою для обговорення став сам жанр роману, який автор визначив як "роман у щоденниках та листах". Книжка написана у популярному стилі non-fiction (без вигадок), а обкладинка стилізована під старий потертий загальний зошит на 96 аркушів. Виклад матеріалу та художнє оформлення, на думку автора, повинні повністю відтворити в уяві читача атмосферу 1960-х. До того ж книгу можна розглядати як фотоальбом - на кожній п’ятій сторінці вміщені фотографії тих часів, які Григорію Джамаловичу надав Дмитро Малаков, знайомий письменника, із власного фотоархіву. З самим текстом вони безпосереднього не пов’язані, але певний "антураж" створюють.
Студенти дізнались, що роман написаний на основі дійсних щоденників і листів Миколи Волошина, студентського товариша Григорія Гусейнова, "non-fiction" - тому очікуваним було питання: "А як би сам Микола поставився до опублікування своїх особистих записів?" (на жаль, його вже немає в живих). "Знаєте, дуже актуальне питання, - з сумом відповів автор, - я відчував потребу написати цей твір, розказати певну історію, але водночас відчуваю страх перед пам’яттю Миколи. Це мучить мене зсередини, і я радий, що ви це також помітили. Мабуть, тому роман і писався так довго (6 років) - мені просто треба було пройти всі перешкоди, пережити їх, щоб написати цей роман…"
Далі обговорювали безліч речей: любовні лінії, настрій роману, художні деталі… Можу сказати одне: байдужих до дискусії не залишилось. Наприкінці зустрічі автор подарував збірку своїх книжок нашій бібліотеці та подякував за увагу й активне обговорення.
Наступна зустріч відбулася вже о 17 годині 12 квітня 2012 року в бібліотеці імені Д.І.Чижевського. Тут усі охочі змогли доволі поспілкуватись з автором, купити книгу та отримати автограф.
Роман "Повернення в Портленд" уже з’явився в читальному залі бібліотеки та книжкових магазинах нашого міста - тож не пропустіть можливості оцінити новинку від лауреата Шевченківської премії та просто талановитого автора - Григорія Гусейнова.
Повірте - ця книга варто того, щоб бути прочитаною!

Аліна Олексієнко, 23 група ФФЖ (12 квітня 2012р.)
Категорія: Світ про нас | Додав: courier-kr (03.05.2012)
Переглядів: 918 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: