П`ятниця, 29.03.2024, 10:18
Вітаю Вас! | RSS
З питань розміщення реклами в журналі звертайтесь за телефоном: (098)091-09-32, (0564)74-90-50
Прайс-лист на книжкову продукцію



Категорії розділу
Світ про нас [89]
Премії [22]
Форма входу
Пошук
Друзі сайту
Редакція Газети "Звезда-4"
Наш Блог
ЛітАкцент
ЛітФорум
Головна » Статті » Премії

"Глодоський скарб": подарунок Вінничанам із Києва, Кривбасу і Бразилії
19 квітня у Вінниці в актовій залі училища культури і мистецтв імені Миколи Леонтовича відбудеться урочисте вшанування чергового лауреата Міжнародної мистецької премії "Глодоський скарб", легендарної письменниці української діаспори Бразилії Віри Вовк. З нею до міста прибуде потужний літературно-мистецький десант, який зустрінеться з прихильниками музики і високого натхненного слова. Нижче - інтерв’ю з цього приводу засновника премії "Глодоський скарб", головного редактора популярного журналу "Кур’єр Кривбасу" Григорія Гусейнова, який буде у складі згаданої делегації.



- Григорію Джамаловичу, як пояснити феномен "Кур’єра Кривбасу": видання начебто глибоко регіональне (щодо території), а насправді - трансукраїнське, впливове, потужне, читабельне? Чому не такі позиції журналів Львова, Харкова, Одеси? Деякі столичні журнали наказали або незабаром накажуть довго жити...

- Ваше запитання нагадує комплімент. Оскільки складно сьогодні всім. Для того щоб журнал тримався на плаву, не плануючи акцій, не виплачуючи гонорарів, друкуючись на скромному папері, на рік треба мати принаймні півмільйона гривень. А це гроші гігантські, і розраховувати тільки на ентузіастів - справа марна. У всьому світі літературними, мистецькими часописами предметно переймається держава. А в нас традиційно цього немає.
Зворотний бік медалі - це автори. Повага до письменників - це дев’яносто відсотків успіху журналу. Звичайно, і в нас трапляються ситуації, коли автор або його родина незадоволені. Ми намагаємося конфлікти залагоджувати, але не завжди вдається. За майже двадцять років існування "Кур’єра Кривбасу" напрацьований свій алгоритм. Ми його дотримуємося. А все інше - це техніка. Дуже приємно чути таку високу оцінку з уст авторитетного письменника, одного з очільників Спілки письменників України.



- Чим цікава для вас Вінниччина, Поділля? Чи є у вашій творчості подільські сторінки? Якщо так, то з чим це пов’язуєте?

- По-перше, у мене дружина з Південного Поділля, і мої улюблені краєвиди - це Південна Вінниччина, пейзажі довкола Бугу. А писав я в "Господніх зернах" (книга в десяти томах, за яку отримав Національну премію України імені Т. Шевченка) про Тульчин, де багато разів бував. Моїм провідником був Анатолій Бортняк, який багато років жив у Тульчині.
Я знаю історію видатної світової письменниці Клариси Ліспектор, яка родом з Поділля. Її ім’ям у Ріо-де-Жанейро названо великий житловий район, а книжки продаються в автоматах, що свідчить про колосальну популярність письменниці. На жаль, в Україні це ім’я невідоме, і "Кур’єр Кривбасу" зараз домовляється про можливість публікації українською мовою творів Клариси Ліспектор.
Я поступово підходжу до моменту, коли сяду за книжки, присвячені Петру Ніщинському, який народився, помер і похований на подільській землі. Я бував у селі, де його могила. Дуже люблю Немирів з його чеськими фрагментами і палацом Щербатової. Завжди серце болить, коли бачу зруйновані палаци Потоцьких. Майже знищений старий район міста Тульчина, і наглухо зачинені двері музею Леонтовича під шапками старовинних сосен. Поділля - це подарунок нашому народу від Бога, тут особлива харизма і живе дивовижний народ. Не випадково річка називається Бугом, або Богом.

- "Глодоський скарб" сьогодні приїхав у гості до нашої "Сарматської пекторалі", знайденої під час археологічних розкопок у 1990-х поетом-археологом Володимиром Прилипком на Наддністрянщині, що стала, без перебільшення, світовою сенсацією. Вбачаєте у цьому якісь символи?

- Відтепер вбачатиму безперечно. Напевно, підсвідомо я давно вже хотів поєднати наш херсонський степ із Поділлям. Спасибі вам велике за таку слушну підказку.

- З вами приїхали небувалі для Вінниці гості. Це в нас пов’язують із заснуванням Вінницького бюро Української літературної агенції НСПУ, яке таких гостей запрошуватиме й надалі. Хто у складі делегації "Глодоського скарбу" і чому?

- У складі делегації насамперед лауреатка мистецької премії "Глодоський скарб" 2013 року, письменниця, перекладач, яка мешкає у Ріо-де-Жанейро, пані Віра Вовк. Також завітають до славного Поділля лауреат мистецької премії 2007 року, своєрідний знак, символ премії "Глодоський скарб", бандурист, заслужений артист України Тарас Компаніченко; заступник голови, секретар Національної Спілки письменників України, поет, ваш земляк Михайло Каменюк; поет, прокуратор "Бу-Ба-Бу", лауреат мистецької премії 2008 року Віктор Неборак (м. Львів); виконавчий директор Ліги українських меценатів, один із засновників Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика, директор видавництва "Ярославів Вал", член організаційного комітету з вручення мистецької премії, секретар Спілки письменників України Михайло Слабошпицький, письменниці Світлана Короненко, Софія Майданська та інші цікаві постаті української культури. Ми розглядаємо свій візит на Вінниччину як зустрічний жест великій роботі, проваджуваній вінничанами зі збереження і примноження духовної спадщини, пропаганди книги. А свій літературно-мистецький концерт вважаємо дарунком від серця щирим і гостинним подолянам. Зустрічаймося!

Ірина БОГУН,
прес-служба Української літературної агенції НСПУ,
"Вінницька газета", №33(2924), 16 квітня 2013р.

Категорія: Премії | Додав: courier-kr (17.04.2013)
Переглядів: 597 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: